fbpx
en

Jak warzymy

Co wyróżnia nasze piwa?

Browar Fortuna w Miłosławiu to browar z tradycją warzenia piwnych specjalności od 1889 roku. Nasze piwa są częścią dziedzictwa regionu. Powstają tak, jak chciała natura - bez pośpiechu, z dbałością o smak i aromat.

Naturalne składniki

Kiedy komponujemy nasze piwa, ważne jest dla nas dobranie najlepszej jakości surowców i produktów, dobieramy słody i chmiele, również w zakresie rozwojowym. Nasze piwa smakowe wyróżniają się naturalnymi smakami, dzięki zawartości naturalnych składników jak wyciąg z orzechów drzewa kola (Fortuna Czarne), miód lipowy z polskich pasiek (Fortuna Miodowe Ciemne), sok z wiśni (Fortuna Wiśnia) czy sok z dojrzałych śliwek (Fortuna Śliwka). Naszym wyróżnikiem jest ciemny palony słód, dzięki temu nasze ciemne piwa mają niepowtarzalny, charakterystyczny smak.

Unikatowe piwa

Warzymy specjalności od 1889 roku, odchodzimy od piw głównego nurtu na rzecz piw specjalnych, a nasze piwa są przygotowywane z wyjątkową dbałością o odwzorowanie najbardziej charakterystycznych cech stylu, z zastosowaniem odpowiednich technologii i surowców, z poszanowaniem tradycji, są też długo leżakowane.

Beczkownia Fortuny to miejsce stworzone z myślą o rozwijaniu naszej piwnej pasji. Powstają tu wyjątkowe piwa typu Barrel Aged - starzone w drewnianych beczkach po szlachetnych trunkach, m.in. czerwonym winie z francuskich winnic czy słynnym koniaku Martell.

Dzięki metodom produkcji takim jak wymrażanie piwa i używanie szczepów dzikich drożdży oraz starannemu dobieraniu beczek, możemy pochwalić się produktem wysokiej jakości o unikalnym na rynku charakterze i historii.
Butelki, które opuszczają beczkownię Browaru Fortuna są ręcznie etykietowane i numerowane.

Powolna, naturalna fermentacja

Browar Fortuna w Miłosławiu to jeden z nielicznych browarów w Polsce, gdzie stosuje się tradycyjne, otwarte kadzie fermentacyjne. Piwo w otwartych kadziach jest fermentowane tradycyjnie, z dbałością o smak piwa. Dzięki swobodnemu dostępowi do tlenu drożdże mają idealne warunki do rozwoju, co w efekcie daje niepowtarzalny, świeży smak i bogaty aromat prawdziwego piwa.
Zasady na których opiera się otwarta fermentacja są tak stare jak samo piwo: zaraz po tym, jak człowiek w różnych częściach dawnego świata zaczął uprawiać zboża - zawarte w nich cukry zaczęły spontanicznie fermentować pod wpływem dzikich drożdży.

Refermentacja w butelce

Stosujemy metody wymagające czasu i kunsztu piwowara, jak powtórna fermentacja w butelce. Dzięki dodaniu dodatkowej porcji drożdży do butelki przed jej zakapslowaniem uzyskujemy treściwe piwo, którego charakter będzie się zmieniał z czasem, od bardziej świeżego, do bardziej wytrawnego. Tak powstają między innymi nasze wybrane piwa Komes.